Fryzury dziecięce

Fryzury dla dzieci

Do tej pory to zawsze Ty ścinałaś włosy swojemu dziecku. Uważałaś, że młody człowiek nie potrzebuje wymyślnej fryzury i sama z tym sobie poradzisz. Dziecko jednak rośnie. Chciałoby wyglądać bardziej interesująco, zaczyna zastanawiać się nad swoim wyglądem. Ty nie masz talentu do fryzjerskiego. Potrafisz wykonać tylko proste cięcie- a to przestało już odpowiadać Twojemu maluchowi. Chcesz uszczęśliwić pociechę? Czas więc zaprowadzić dziecko do fryzjera.

Przy wyborze fryzury dla malca ważna jest jedna, prosta zasada - dziecko jest energiczne i ruchliwe. Uczesanie nie może więc go ograniczać. Musi być wygodne i praktyczne. Warto wybrać się z synem lub córką do dobrego, dziecięcego stylisty i razem z nim dokonać wyboru i zdecydować o odpowiednim cięciu. Nie praktyczne dla dzieci (zarówno dla dziewczynek jak i chłopców) są włosy bardzo długie. Często przeszkadzają w zabawie ruchliwemu malcowi. Poza tym sprawiają wiele problemów przy myciu i czesaniu. Żadna mama nie lubi chyba rozczesywania swoim pociechom splątanych pasm - a u dziecka o takie nie trudno. Włosy kołtunią się przy myciu, sklejają się słodyczami i podczas harców. A, jak wiadomo, doprowadzanie włosów do porządku kończy się tylko płaczem i stresem - zarówno dla rodziców jak i malucha.
„Na czasie” ostatnio, zarówno w fryzurach dorosłych jak i dziecięcych, stały się długie grzywki. One jednak też nie są dobrym pomysłem. Przeszkadzają często maluchowi w codziennych czynnościach, a włosy wpadające do oczu mogą prowadzić nawet do wady wzroku. Prowadząc dziecko do fryzjera zrezygnujmy więc z modnego cięcia grzywki - niech ta część włosów lepiej pozostanie krótka (często trzeba ją odświeżać i przycinać) lub upinajmy ją na boku. Dziewczynki na pewno będą zachwycone jeśli w tym celu zakupimy fantazyjne, kolorowe spinki. Grzywkę można również zebrać do góry za pomocą opaski. Na rynku dostępne są w pięknych dziecięcych wzorach i tęczowych kolorach. Nie wybierajmy również dla dziecka (szczególnie dotyczy to dziewczynek) fryzury, którą trzeba modelować. Młodemu człowiekowi zabraknie do tego cierpliwości a uczesanie pewnie i tak ulegnie zniszczeniu. Poza tym dziecięce włosy są bardzo delikatne i wszelkie zabiegi upiększające mogą im tylko zaszkodzić. Jeśli więc nawet mama marzy o tym, by jej córka wyglądała jak mała księżniczka, lepiej zostawić takie uczesanie na specjalne okazje.

Wybierając fryzurę dla dziecka należy więc pamiętać, że ma ona być, przede wszystkim, funkcjonalna. Dla chłopców najlepsze są krótkie cięcia nożyczkami lub strzyżenie maszynką. Dla dziewczynki najodpowiedniejsze są włosy średniej długości z krótką grzywką (lub bez niej). Takie pasma łatwo można ujarzmić, spiąć lub związać ( nigdy nie upinajmy włosów zbyt ciasno!). W razie potrzeby można z nich „wyczarować” elegancką fryzurę na specjalne okazje.

A jakie fryzury pasują dzieciom właśnie na wyjątkowe chwile? Zasada jest podobna - uczesanie musi być wygodne. Szyku i elegancji młodej panience dodadzą śliczne, dziewczęce ozdoby: spinki z kwiatkami, opaski, wpinane motylki, ozdobne gumki. Najlepiej sprawdzają się włosy upięte w mało skomplikowany sposób (taką fryzurę łatwo maluchowi poprawić) lub pasma zwyczajnie rozpuszczone. Można również spróbować wykonać małej dziewczynce loki. Dziecko takie wygląda wdzięcznie i niewinnie. Fryzura naszej pociechy to bardzo ważna sprawa. Źle dobrane uczesanie może przysporzyć wiele kłopotów, konfliktów a nawet problemów zdrowotnych. Dobre cięcie spowoduje, że nasz maluch będzie szczęśliwszy - a dzięki temu także i my będziemy radośni. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad doborem uczesania. Pamiętajmy, że w wieku dziecięcym najważniejsza jest zabawa. Dla małego człowieka liczy się wygoda i swoboda. Bierzmy to pod uwagę przed chwyceniem za nożyczki.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin