Fryzury dla seniora - uczesania dla osób starszych

Fryzury dla seniora

Skończyłaś już 50 rok życia. Nadal lubisz dobrze wyglądać, zachwycać swoją urodą. Uwielbiasz zmieniać fryzury, czuć się wyjątkowo. W tym celu przeglądasz katalogi i czasopisma kobiece. Pragniesz mieć na głowie uczesanie odpowiednie dla Twojego wieku. A w prasie większość propozycji jest ekstrawaganckich, nadających się, Twoim zdaniem, głównie dla młodych dziewczyn. Co więc masz zrobić? Zrezygnować z bycia modną? Zdecydować się na klasyczną trwałą ondulację, od lat wykonywaną „starszym paniom” ,a która zupełnie Ci nie odpowiada, kojarzy Ci się z nieatrakcyjnością i brakiem pomysłu na siebie? Nic podobnego!

Przede wszystkim musisz wybrać się do dobrego salonu fryzjerskiego. Takie miejsce powinno dysponować specjalistycznymi katalogami, oferującymi uczesania dla każdej grupy wiekowej. Poza tym w eleganckim studio na pewno spotkasz doświadczonego stylistę. Taki specjalista powinien doradzić Tobie ułożenie włosów, które nie tylko będzie odpowiednie dla osoby w Twoim wieku ale także pięknie będzie współgrało z całym Twoim wizerunkiem, a przede wszystkim, będzie modne i nietuzinkowe. Jeśli nie masz swojego ulubionego salonu poproś o radę przyjaciółki bądź przejrzyj oferty w Internecie. Na pewno wyszukasz zakład na odpowiednim poziomie.
Pamiętaj, że jeśli znajdziesz już odpowiedniego fryzjera, powinnaś stosować się do jego rad. Oczywiście możesz wyrażać własne opinie jednak bardzo ważne jest to, co mówi stylista. Są to ludzie specjalnie przeszkoleni, którzy widzą więcej niż przeciętny człowiek. To, że Tobie podobają się króciutkie fryzury nie znaczy, że będzie Ci w nich do twarzy. Ważne, żebyście potrafili ze stylistą słuchać się nawzajem i dojść do wspólnego rozwiązania. Wybór fryzur dla osób starszych jest naprawdę wielki. Podstawową zasadą jest nie pozostawianie zbyt długich pasm. Z wiekiem włosy tracą nieco swojej kondycji, szybciej się niszczą. Szczególnie zauważalne jest to na długich kosmykach. Wybieraj więc wśród fryzur nie dłuższych niż do ramion. Włosy krótkie są łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji co jest bardzo istotne gdy z wiekiem człowiek traci formę i nie ma już tyle sił co w młodości. Klasyczny „bob” czy króciutkie „męskie” strzyżenie pasuje niemal każdej pani.

Jeśli ktoś lubi fale wcale nie musi rezygnować z tradycyjnej trwałej ondulacji. W dzisiejszych czasach kosmetyki do tego zabiegu są o wiele bezpieczniejsze dla włosów a dobry fryzjer wprawną ręką potrafi nadać im ciekawy, modny kształt. Pamiętaj, że jeśli wyszłaś już z wieku młodości wcale nie musisz zamieniać się w „starszą panią”. Idź do swojego fryzjera już dziś i poddaj się metamorfozie!
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin