Fryzury krótkie - dopasowane do kształtu twarzy

Fryzury krótkie

Fryzura musi harmonizować się z kształtem twarzy i optycznie poprawiać go. Tylko wtedy będzie stanowić istotę kobiecego piękna. W przypadku fryzur z krótkich włosów należy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy jest ona modna w danym sezonie, ale także na to, czy pasować będzie do naszego owalu twarzy. Decydując się na radykalne cięcie najlepiej sprawdzić za pomocą programu graficznego, jak będziemy wyglądać w wybranym uczesaniu. Niektóre panie zwracają też uwagę na to, czy wybrana przez nie fryzura jest praktyczna i łatwa do ułożenia. Najczęściej krótko obcięte włosy są łatwe do poskromienia, dlatego lepiej przyjrzeć się problemowi dopasowania ich do własnego wizerunku. Dawniej krotko ścięte włosy były domeną mężczyzn, a kobiety w krótkich fryzurkach nazywano chłopczycami. Teraz, gdy rola kobiet to nie tylko dom ale i obowiązki zawodowe, niejednokrotnie decydują one o radykalnym skróceniu czupryny.

Przy okrągłym kształcie twarzy należy zwrócić uwagę na to, by wybierana fryzura nie eksponowała zbytnio pełnych rysów. Dlatego wybieramy wszelkiego rodzaju asymetrie i pazurki zaczesywane na policzki oraz dobieramy cięcie tak, by optycznie wysmuklało twarz. Twarz trójkątna nie nadaje się do zbyt krótkich fryzur, ponieważ wyeksponowana jest w tym przypadku broda, dlatego do tego owalu najlepiej dobieramy wszelkiego rodzaju fryzury kończące się na wysokości linii brody i podkręcone lub wywinięte do zewnątrz automatycznie optymalizują kształt i dyskretnie zakrywają zbyt silnie zarysowaną dolną szczękę. Natomiast przy twarzy kwadratowej krótkie fryzurki eksponują całą urodę kobiety. Najlepiej gdy są ładnie pocieniowane lub mają pazurki po bokach nadające charakteru całemu wizerunkowi. Twarz pociągła i bardzo szczupła pozwala nam na dobranie krótkiej fryzury tylko pod takim warunkiem, że włosy będą puszyste i okalać będą twarz skracając ją optycznie.
W przypadku krótkich fryzur bardzo ważną rolę gra nie tylko cieniowanie, ale i dobrze dobrana grzywka. Przy twarzy okrągłej należy unikać gęstej prostej grzywki, która dodatkowo skraca naszą twarz. Najlepiej decydować się na grzywki zaczesane na bok. Asymetria to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich kształtów twarzy i wyzwala ona szczególnie drapieżny charakter fryzury odmładzając twarz i dodając jej swoistego uroku. Chociaż wszyscy styliści przekonują kobiety do noszenia długich włosów, to sztuka fryzjerska w każdym sezonie ma kilka modnych, najnowszych propozycji dla pań gustujących w krótkich fryzurach. Niezwykle wygodne uczesanie to krótkie włosy z tyłu głowy z długa grzywką z przodu. To najnowsza i najmodniejsza obecnie forma chłopczycy. Gładko zaczesane włosy z asymetryczną grzywką są niezwykle twarzowe i kobiece. Grzywkę i pasma na czubku pozostawiamy dłuższe i jedynie lekko cieniujemy kosmyki z tyłu możemy obciąć krócej.

Także najnowsze trendy polecają w tym roku fryzurkę zwaną Pixi. Królowała ona w latach sześćdziesiątych, a polega ona na przycięciu kosmyków tak, by okalały twarz. Można je ładnie ułożyć za pomocą palców i odrobiny pianki. Należy też obalić mit, który twierdzi, iż krótkie włosy są nudne i nie można z nich wyczarować nic na wielkie wyjście. Każda nawet krotka fryzura może przy pomocy fantazji i kilku trików z służbowego uczesania zmienić się w barwnego i bardzo odważnego wampa. Wystarczy mieć pod ręką tylko gumę do włosów, piankę do stylizacji, jakiś brokatowy lakier lub pastę koloryzującą w bardziej odważnym kolorze. Do tego jedna błyszcząca spinka i oczarujemy swoim wizerunkiem każdego uczestnika balu, czy innej imprezy.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin