Fryzury na zimę

Fryzury na zimę

Zima to bardzo trudny okres, jeżeli chodzi o układanie fryzur na kobiecych głowach. O tej porze roku nosimy czapki, jesteśmy narażeni na kiepskie warunki pogodowe (wiatr, mróz, deszcz). Warto więc wybierać takie uczesania aby zimowa aura ich nie niszczyła lub w razie potrzeby było je łatwo poprawić. Pierwszą, bardzo wygodną fryzurą, jest klasyczny kucyk. Włosy związane z tyłu głowy wyglądają zawsze dobrze i schludnie. W razie problemu bardzo łatwo poprawić uczesanie, choć nawet potargane czapką włosy mają swój urok.

Równie dobrze jak koński ogon sprawdzi się warkocz. Włosy ściśle uplecione nie powinny sprawiać większych problemów. Na zimowe pogody świetnie sprawdzają się tez wszelkiego rodzaju proste cięcia. Włosy gładko układające się, przylegające do głowy, po zdjęciu czapki, nie stracą swojego kształtu.

Kiedy już wybierzemy dla siebie odpowiednią fryzurę musimy pomyśleć o tym, jak zadbać o pasma by przez wiele miesięcy mrozów i wiatrów nie straciły dobrej kondycji. Przede wszystkim nie unikajmy czapek! Włosy narażone na zimno szybko ulegają zniszczeniu, przechłodzone kosmyki szybciej wypadają. Jeżeli fryzura elektryzuje się podczas ściągania tej części garderoby używaj preparatów antystatycznych do jej pielęgnacji. Należy tez zwrócić uwagę na to, aby okrycie głowy nie było zbyt ścisłe - to również wpływa negatywnie na włosy.
Zimą bardzo ważne jest również nakładanie odpowiednich odżywek na pasma. Powinniśmy wykonywać ten zabieg po każdym myciu włosów. Preparaty odbudowują i wzmacniają zniszczone kosmyki. Chronią je także przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Ponad to, po myciu włosów, staraj się nie używać urządzeń, które dodatkowo osłabiają włosy - suszarki, lokówki, prostownice. Nigdy jednak nie wychodź na dwór z wilgotnymi włosami - zimne powietrze powoduje ich zamarzanie a to z kolei zwiększa ich łamliwość. Nie należy również, myć zimą włosów, w zbyt gorącej wodzie. Lepiej sprawdzi się letnia - nie uszkodzi kosmyków. Aby włosy były piękne i zdrowe warto też zadbać o odpowiednią dietę. Należy spożywać produkty bogate w witaminy z grupy B oraz cynk. Pomoże to również zapobiegać ich nadmiernemu przetłuszczaniu się.

Jeśli chcemy, aby nasze włosy dobrze prezentowały się zimą musimy pamiętać o dwóch, przytoczonych tu, podstawowych zasadach. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej fryzury oraz właściwa pielęgnacja. Te czynniki z pewnością sprawią, że przez całą mroźną porę roku będziemy wyglądać oszałamiająco.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin