Fryzury Ombre Hair - cień

Fryzury Ombre Hair

Ostatnio bardzo modne, w Polsce i na świecie, stały się fryzury typu ombre hair. Co kryje się pod tą tajemnicza nazwą? Jak wygląda taka fryzura? Otóż ombre hair to nic innego jak rozjaśnienie końcówek włosów i pozostawienie ich ciemniejszych u nasady („ombre” po francusku znaczy „cień”). Podstawową zasadą jest pozostawienie pasm u góry w ich naturalnym kolorze. Zmianie podlegają tylko dolne partie.

Początkowo wielu ludzi, widząc ten typ koloryzacji u znanych osób, zastanawiało się czy to wynik zaniedbania, czy specjalny zabieg. Dziś nikt już nie ma tego dylematu. Chyba wszyscy wiedzą, że jest to efekt zaplanowany. Wydaje się, że to fryzura bardzo prosta. Jednak trudno wykonać ją samemu, bez doświadczenia, w warunkach domowych - tak aby włosy nie wyglądały na zaniedbane, pokryte odrostami - a żeby widać było, że to specjalny, bardzo modny rodzaj koloryzacji. W celu otrzymania odpowiedniego efektu warto więc wybrać się do fryzjera. Należy poszukać dobrego salonu, specjalizującego się w takich zabiegach.
Zasada jest prosta - tego typu koloryzacja powinna brać pod uwagę nasz naturalny kolor włosów a końcówki nie mogą być zbyt mocno rozjaśniane - tak by zbytnio nie kontrastowały z włosami u nasady. Odcień powinien delikatnie i płynnie przechodzić z ciemniejszego w jasny. Końcówki dają wtedy efekt rozjaśnienia, rozpromienienia fryzury.

Ponieważ ombre hair to nic innego jak rozjaśnianie włosów, zabieg ten bardzo niszczy pasma. Panie więc, które poddały się tej modnej koloryzacji, powinny bardzo zadbać o kondycję swoich włosów. Warto zaopatrzyć się w dobre odżywki i serum wzmacniające końcówki. W przeciwnym razie włosy szybko stracą blask, będą rozdwajać się i wyglądać nieatrakcyjnie. W tym celu również warto poradzić się swojego fryzjera i poprosić o skuteczne, sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji.

Prawidłowo wykonane ombre hair może wyglądać pięknie. Podkreśla urodę właścicielki, nadaje jej wizerunkowi ciekawy wygląd. O atrakcyjności tej fryzury może świadczyć fakt, że ostatnimi czasy wiele gwiazd i celebrytek, zarówno rodzimych jak i zagranicznych, w niej gustuje. Nie wszystkim kobietom jednak jest w niej do twarzy - co zresztą tyczy się wszystkich rodzajów fryzur. Jeśli więc jesteś zdecydowana na właśnie taką koloryzację lepiej najpierw skonsultuj to ze swoim stylistą. Wybierz tylko dobrego specjalistę bo na zabiegu nie warto oszczędzać. Bardziej opłaca się ponieść większe koszty i mieć piękny kolor włosów niż nosić fryzurę, która sprawia wrażenie zaniedbanej.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin