Fryzury średnie - ciekawe uczesania

Fryzury średnie

Włosy średnie, czyli te średniej długości sięgają najczęściej do ramion lub są cieniowane i stopniowane na bardzo wiele sposobów. Najczęściej fryzjerzy proponują albo jedną linię cięcia albo kilka stopni. Najczęściej pozostawiają oni włosy nad karkiem dłuższe, natomiast z przodu i na czubku głowy krótsze dzięki czemu fryzura zyskuje na objętości i nawet bardzo cienkie i słabe włosy mogą wydawać się o wiele pełniejsze. Dodatkowym atutem włosów średnich jest to, że z jednej fryzury możemy uzyskać nawet trzy zupełnie inne uczesania i dobierać je stosownie do okazji. Cieniowane są na wiele sposobów, co daje wielorakie możliwości uzyskania nowych form w modzie. Dlatego też najwięcej modowych hitów sezonu styliści proponują na włosach średniej długości.

Osobne modne fryzury przeznaczone są dla młodzieży, a inne dla dojrzałych klientek salonów fryzjerskich. Młodym i bardziej ekstrawaganckim kobietom styliści proponują wszelkiego rodzaju irokezy, dłuższe po środku głowy i bardzo krótkie po bokach. Jest to propozycja dla tych pań, które chcą być od razu zauważane. Natomiast dojrzałym damom proponuje się raczej jedną prostą linię cięcia, oczywiście w zależności od owalu twarzy. Klasyczny bob pasuje do pociągłej lub trójkątnej twarzy, optycznie neutralizując mankamenty urody. Asymetryczne cięcie pozostawiające z jednej strony dłuższe pasmo włosów idealnie pasuje paniom o twarzy kwadratowej bez względu na ich wiek. Młode kobiety wyglądają wtedy na bardziej charakterne i zadziorne, natomiast panie w średnim wieku wyglądają bardzo elegancko, co jest zaskakującym efektem biorąc pod uwagę to samo cięcie dla dwóch różnych pokoleń kobiet.
Okrągłe buzie bardzo dobrze wyglądają z cieniowaną fryzurą sięgającą ramion z drapieżnymi pazurkami zaczesanymi na twarz, dzięki czemu optycznie wydłużają się one i wydają się bardziej smukłe. Wadą fryzur półdługich jest to, że większość z nich wymaga wysiłku podczas układania, ale kilka ruchów okrągłą szczotką i suszarką wystarczy, by uzyskać pożądany efekt. Fryzury średnie polecane są tym kobietom, które uwielbiają szybkie i częste zmiany swojego wyglądu.

Służbowo możemy skromnie przygładzić je opaską lub po prostu wyprostować, na wielkie wyjścia z takiej przygładzonej fryzurki łatwo jest przygotować szałowe i niezwykle efektowne uczesanie. Młode dziewczęta za pomocą kilku papilotów lub lokówki mogą swoje proste włosy zmienić w niesamowicie romantyczne loczki. Najmodniejsze fryzury średnie zawsze określane są przez długość i formę grzywki , a od kilku sezonów niepodzielnie panuje moda na asymetrycznie ścięte grzywki opadające na jedną stronę i przysłaniające delikatnie oko. Na włosach półdługich możemy eksperymentować z zakręcaniem ich. Możemy pozostawić je zupełnie proste lub zakręcać je dowolnie według pomysłu i uznania. Można proste kosmyki wywinąć ku górze, a fryzura natychmiast nabierze lekkości i świeżości. wszystkie fryzury na włosach średnich pasują do każdego wieku, owalu twarzy i sylwetki. Każde cięcie można ułożyć później na dwa sposoby.

Pierwszy to grzeczny i bardzo poważny styl, drugi to ekstrawagancja i dzikość. Nie należy bać się eksperymentów na włosach półdługich, gdyż bardzo szybko odrastają, więc często można je zmieniać. W przeciwieństwie do fryzur krótkich, wybierając długość średnią nie popełnimy kategorycznej gafy w stylizacji, ponieważ każdy błąd można szybko naprawić za pomocą kilku dodatkowych cięć. Dlatego wszystkie panie poszukujące najlepszej fryzury dla siebie decydują się właśnie na fryzury średnie, pozwalające im na eksperymenty i możliwość szybkiej zmiany. Wiele znanych z ekranu sławnych kobiet wybiera właśnie kombinacje średniej długości ponieważ są bardzo uniwersalne i dają one do popisu stylistom.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin