Makijaż dzienny - kobiecy make up

Makijaż dzienny

Makijaż dzienny różni się od wieczorowego tym, że powinien być bardzo dyskretny, a zarazem starannie wykonany. Nawet jeśli bardzo spieszymy się do pracy, szkoły czy na uczelnię, raczej nie rezygnujmy z dobrze dobranego podkładu. Dostępne na rynku najnowsze podkłady pozwalają na całkowite zatuszowanie wszystkich niedoskonałości, a zarazem wyglądają zupełnie naturalnie i nie psują efektu. Do wykonania makijażu służbowego, czy naturalnego dobrze jest użyć niewielkiej ilości pudru transparentnego. Brwi warto przyczesać szczoteczką spryskaną lakierem do włosów, który pozwoli zachować ich ładny kształt.

Na policzki nakładamy odrobinkę różu, lub pudru brązującego w zależności od karnacji skóry. Jeśli mamy bardzo porcelanową skórę i typ urody zimowy lub letni stosujemy bardzo blady, chłodny odcień różu. Natomiast uroda typu jesiennego i wiosennego powinna stosować ciepłe tonacje pudru brązującego. Makijaż oczu powinien być delikatny, jednak nie trzeba rezygnować z kredki i cieni. Na górnej powiece rysujemy kreskę poszerzając ją w kierunku zewnętrznego kącika oka.
Kolor kredki należy również dobrać do swojego typu urody. W celu podkreślenia oczu, dobrze jest nałożyć na kreski cień do powiek w tym samym odcieniu, oraz odrobinę podkreślić nim zewnętrzne kąciki oka. Górne rzęsy malujemy dwukrotnie tuszem, dolne tylko raz, nigdy odwrotnie! Makijaż oczu na dzień powinien tylko wydobywać piękno ich kształtu i podkreślać je. Usta w zależności od upodobania malujemy błyszczykiem transparentnym lub w odcieniu właściwym do typu urody, albo używamy nieznacznej ilości szminki. Wykonując makijaż na dzień warto pamiętać, że znajomość naszej urody pozwoli nam uniknąć pogłębienia drobnych mankamentów naszego naturalnego piękna. Oczu głęboko osadzonych i zbyt małych w żadnym wypadku nie malujemy czarną konturówką.

W tym przypadku najlepszy efekt osiągniemy malując tylko rzęsy i stosując rozjaśniające cienie pod łukiem brwiowym. Koniecznie należy pamiętać o regulacji brwi. Usta zbyt wąskie można optycznie wypełnić. Wystarczy delikatnie ciemniejszą konturówką obrysować wargi tuż nad ich naturalną linią. Natomiast usta zbyt pełne obrysowujemy konturówką pod ich naturalnym zarysem. Makijaż na dzień nie powinien być krzykliwy, ani nie może być zbyt demoniczny. Im będzie bliższy naturalnego naszego wyglądu, tym bardziej będzie doskonalszy i efektowniejszy. Mocne kolory pozostawmy na wieczór. W ciągu dnia pozwólmy się zachwycać naszym naturalnym wdziękiem i powabem.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin