Makijaż jesienny - odcienie brązu i fiolety

Makijaż jesienny

Lato to czas szaleństwa i eksperymentów. W tym czasie można pozwolić sobie na nieco odstępstw od normy, odrobinę młodzieńczej radości i ekspresji. Jesień natomiast jest czasem nostalgii, przemijania. Zachowanie człowieka staje się bardziej wyważone. Zasady te przekładają się również na trendy w makijażu. Kiedy w lecie modne są jasne, barwne, połyskliwe kosmetyki, jesienny makijaż powinien być bardziej stonowany. Kolory, które mu odpowiadają, to wszystkie te, które można zaobserwować w przyrodzie o tej porze roku, czyli wszelkie odcienie brązu, butelkowa zieleń, fiolety, rudości, rdza, bordo oraz granat.

Kolory powinny być matowe i łagodne. Jeżeli chodzi o odcień skóry - jesienią należy zrezygnować z samoopalaczy. Naturalna, o tej porze roku, jest cera blada. W celu uzyskania takiego efekty, należy dobrać podkład w kolorze skóry lub nawet o ton jaśniejszy. Wykończenie powinno odbyć się przy pomocy matowego, transparentnego pudru.
Policzki warto zaakcentować delikatnym różem w kolorach jasnych ( subtelne odcienie pomarańczy i brązu). Podobna zasada dotyczy malowania ust. Nie musza one być blade, ale nie mogą też zbytnio przyciągać uwagi. Warto użyć np. łagodnego odcienia brązu. Więcej uwagi można poświęcić oczom. Warto zaaplikować na nich cienie w mocnych odcieniach sezonowych barw. Tu jednak też należy pamiętać o zasadzie matowości - połyskujące kosmetyki zdecydowanie się nie sprawdzą. Makijaż oka warto wykończyć subtelną kreską i delikatnym umalowaniem rzęs.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin