Makijaż wieczorowy - piękna na wieczór

Makijaż wieczorowy

Wieczorne wyjście, relaks w klubie, randka w restauracji wymagają mocniejszego makijażu niż ten jaki nosimy do pracy. Mocniej akcentowane oczy z pewnością dodają nam sporej ilości seksapilu i czaru. Wykonanie takiego makijażu na wielkie wyjście wieczorem wymaga sporo czasu i dokładności. Pamiętajmy, że będziemy w sztucznym świetle lamp lub w romantycznym oświetleniu ciepłych płomieni świecy. Podkład używany do makijażu wieczorowego może być o ton jaśniejszy od tego używanego na dzień. Granice miedzy nałożonym podkładem, a skórą muszą być starannie zatarte. Przebarwienia i wypryski koniecznie trzeba pokryć dobrej jakości korektorem. Do przykrycia makijażu wieczorowego najlepiej użyć pudru transparentnego. Brwi możemy przyciemnić i nieznacznie przedłużyć w kierunku skroni.

Róź na kości policzkowe nakładamy ukośnie. Do modelowania twarzy używamy pudru brązującego i nakładamy go pod linią różu na policzkach. Zbyt wyraźne granice zacieramy zawsze czystym miękkim pędzlem, strzepując delikatnie nadmiar pudru i różu. Podobnie postępujemy z cieniami do oczu. Nakładając róż nie należy zapominać o dekolcie, szyi oraz ramionach.. makijaż oczu powinien być wyrazisty i podkreślać kobiece walory magnetyzującego spojrzenia.
Kolory cieni dobieramy do kreacji oraz typu urody. Powinniśmy używać dwóch a nawet trzech tonów jednego koloru, aby optycznie ukształtować wyraz oczu. Cienie nakładamy od środka do zewnętrznego kącika oka. Jeśli cienie ciemniejsze nałożymy na powiece bliżej nosa sprawimy że oczy optycznie będą bliżej siebie, zaś akcentując zewnętrzne kąciki oka sprawimy, że oczy będą wyglądały na szerzej rozstawione. Kolory mocniejsze i jaśniejsze cieni powinny się zacierać. Podkreślać je powinna cienka, ciemna kreska tuż nad linią rzęs. Dolne powieki podobnie jak górne akcentujemy cienką kreską i cieniem. rzęsy starannie tuszujemy.

Można na wielkie wyjście użyć sztucznych rzęs, ale dobrej jakości. Kupione plastikowe rzęsy na bazarku po prostu oszpecą twarz. Usta obrysowujemy ciemniejszą konturówką, nadając im pełniejszego kształtu. szminkę nakładamy pędzelkiem raz, po czym odciskamy nadmiar do kawałka chusteczki higienicznej i malujemy ponownie. Należy unikać efektu wysmarowanych ust. Jeśli nie potrafimy nałożyć szminki perfekcyjnie wykorzystajmy bardziej soczysty kolor błyszczyka. bardzo dobrym efektem na wieczór jest zastosowanie rozświetlającego cienia w kremie pod łukiem brwiowym. Efekt magicznego spojrzenia murowany!
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin