Makijaż na zimę - kosmetyki o przedłużonej trwałości

Makijaż zimowy

Zima to wyjątkowo trudny czas dla naszej cery. Wykonanie makijażu, o tej porze roku, nie jest łatwe i wymaga sporo pracy i wkładu energii. Skóra narażona jest na działanie chłodu, wilgoci i wiatru. Podstawa jest więc odpowiednia pielęgnacja. Zimą należy zrezygnować z kremów mocno nawilżających. Woda w nich zawarta ścina się na mrozie co prowadzi do jej uszkodzenia. W tym czasie warto zainwestować w kremy ochronne i regenerujące. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowo delikatna skóra wokół oczu.

Nie należy o niej zapominać przy codziennej pielęgnacji. Ta sama zasady dotyczy podkładów. Kolor podkładu powinien odpowiadać barwie skóry lub być o ton jaśniejszy. Warto używać, o tej porze roku, kosmetyków rozświetlających. Nadają one skórze ładny, zdrowy wygląd. Ważne jest, aby osoby o tłustej cerze, nie stosowały tego kosmetyku.
Wzmaga on tylko efekt błyszczenia się skóry. Zima nie trzeba także rezygnować z pudru. Warto jednak zakupić, na ten okres, wodoodporny kosmetyk fiksujący, który wiąże się z podkładem, powodując większą trwałość makijażu. Wodoodporne powinny być również używane cienie do powiek oraz tusze do rzęs. Zima często łzawią oczy, powietrze jest wilgotne. Powoduje to spływanie makijażu. Warto więc stosować kosmetyki o przedłużonej trwałości.

W czasie mrozów i wiatrów bardzo ważna jest także kosmetyka ust. Warto inwestować w pomadki i błyszczyki ochronne, które obronią delikatną skórę przed działaniem czynników atmosferycznych.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin