Paznokcie french - kobieca piękność

Paznokcie french

Piękne paznokcie są marzeniem niemal każdej kobiety. Dłonie są wizytówką człowieka. Nieestetyczne, poobgryzane czy zdeformowane płytki bardzo źle świadczą o właścicielce. Jeśli kobieta chce uchodzić za elegancką i zadbaną, musi odpowiednio zatroszczyć się o swoje paznokcie. W przeciwnym razie nigdy nie osiągnie swojego celu. Najprostszym, najelegantszym i najbardziej efektownym typem manikiuru, jest tak zwany french manicure. Jest on uniwersalny - pasuje niemal do wszystkiego, każdego stroju, sytuacji - i prosty w wykonaniu.

Tradycyjny french(frencz) manicure to paznokieć pomalowany na kolor cielisty z białą końcówką. Dziś używa się do tego celu różnych kolorów ale podstawowa zasada została zachowana. Tego typu manikiur najlepiej wygląda na paznokciach nieco prostokątnych o lekko zaokrąglonych brzegach. Absolutnie nie może być doskonale zaokrąglony ani całkowicie kwadratowy - taka postać sprawia nieco komiczne wrażenie.
Dobrzy przygotowana płytka powinna być oczyszczona. Nie mogą się na niej znajdować resztki innych lakierów. Po zabiegu tym należy nadać paznokciu odpowiedni kształt. Najlepiej zrobić to przy pomocy pilnika. Trzeba także usunąć wszystkie skórki, aby nie przeszkadzały w malowaniu i nie psuły efektu końcowego. Po zakończeniu działań przygotowujących, przechodzi się do czynności właściwych czyli nałożenie bazy pod lakier.

Taki produkt powinien być bezbarwny, aby nie przeszkadzać w dalszym tworzeniu. Po wyschnięciu preparatu należy przejść do zdań głównych. Zacząć należy od nałożenia białego lakieru na końcówki paznokcia. Można to zrobić własnoręcznie lub przy użyciu specjalnych pasków-szablonów. Ważne, aby kreska wyszła równa i schludna. Na koniec całość należy przemalować lakierem w delikatnym, naturalnym kolorze, czyli beżu lub różu. Chętni, mogą ewentualnie, po wyschnięciu, utrwalić wszystko utwardzaczem.

Tak wykonany manikiur sprawia naprawdę wspaniałe wrażenie. Jeśli jednak ktoś nie czuje się na siłach go wykonać, może w tym celu udać się do specjalisty, który wykona zabieg na paznokciach naturalnych lub tipsach. Warto się jednak nauczyć samemu tej sztuki. Po kilku próbach ręce nabierają wprawy i nawet początkującym osobom wychodzą całkiem piękne produkty końcowe. French manicure to zabieg ponadczasowy. Sprawdza się naprawdę u każdej kobiety. Kojarzy się z niezwykłą czystością i schludnością.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin