Paznokcie żelowe - tipsy i wzorki

Paznokcie żelowe

Wielu kobietom nie zależy na posiadaniu pięknych i długich paznokci. Wygodniejsze są dla nich mocno skrócone, naturalne płytki. Nie są one kosztowne, nie wymagają wielu zabiegów oraz wizyt u manikiurzystki. Ponadto nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu - pracach domowych, zajmowaniu się dzieckiem, zajęciach zawodowych. Są jednak takie chwile w życiu, że nawet praktyczne kobiety potrzebują ozdobić swoje dłonie. Czkanie na odrośnięcie paznokci jest bardzo czasochłonne. Poza tym, płytki często wcale nie są estetyczna, a niedoświadczona właścicielka nie potrafi ich ozdobić w odpowiedni sposób. W takim wypadku warto zdecydować się na wykonanie paznokci żelowych. Jest to bardzo modna i wygodna metoda. Stosują ja kobiety na całym świecie. Dzięki niej, w kilka chwil, można osiągnąć efekt, na jakiś kiedy należało czekać kilka tygodni. Zabieg jest gwarancją posiadania pięknych dłoni i niezwykle efektownych paznokci.

Wykonanie paznokci żelowych polega na nałożeniu odpowiedniej warstwy żeli (przy pomocy pędzelka), następnie utwardzenie tego za pomocą specjalnej lampy UV. Po wykonaniu tego zabiegu na płytce nadal pozostaje cienka, lepka warstwa. Zmywa się ją specjalnym płynem przy pomocy bezpyłowych wacików. Nie używa się do tego celu zwykłych płatków kosmetycznych gdyż pozostawiają nieestetyczne włókna.
Do przedłużenia płytki tą metodą należy użyć szablonu (specjalnej formy) lub tipsów. Żel można także nałożyć na paznokieć naturalny. Dzięki takiemu zabiegowi, jego płytka stanie się znacznie mocniejsza. Przy nakładaniu żelu na paznokieć należy go najpierw odtłuścić - co spowoduje lepszą przyczepność i trwałość produktu. Do zdejmowania takich paznokci niezbędny jest pilnik. Zwykły aceton bowiem nie da sobie rady z taką substancją. Żel więc należy spiłować - nigdy nie wolno podejmować prób oderwania od płytki - może to bowiem prowadzić do silnych i trwałych uszkodzeń.

Profesjonalnie wykonany zabieg utrzymuje się na palcach od 3 do 5 tygodni. Po tym czasie należy je uzupełnić. Jest to o wiele mniejszy koszt niż wykonanie całego zabiegu. Istnieje błędne przekonanie, że paznokcie żelowe znacznie niszczą płytkę. Nie jest to prawdą. Wszystkie niedoskonałości wynikają z używania specjalnych urządzeń, złego dobrania preparatów lub niedoświadczenia kosmetyczki. Nawet jeżeli do tego dojdzie - paznokcie szybko się regenerują. W razie większych problemów można nałożyć na nie specjalne preparaty wzmacniające i odbudowujące, co znacznie wzmacnia ich kondycję.
GALERIA

Galeria fryzur

więcej...

Galeria paznokci

więcej...

Galeria makijażu

więcej...

Ciekawe strony www
Modne fryzury damskie i męskie, zadbaj o ciało, o włosy i poczuj się piękniejsza, modne fryzury kobiece, piękne uczesania na ślub, imprezę i do szkoły, ciekawe porady dla kobiet.
Galeria fryzur dla Twojego typu urody, obejrzyj katalog modnych fryzur, wybierz fryzurę dla siebie.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © kobietanet.pl | Polityka prywatności | Regulamin